Succese Lumina Institutii de Invatamant

Pe parcursul anilor, in evaluarea rezultatelor muncii scolare s-au evidentiat valoarea, nivelul, performantele si eficienta eforturilor depuse de toti factorii educationali .

Astfel, la evaluarile nationale si internationale, la olimpiade si concursuri, elevii scolilor noastre s-au remarcat prin rezultate deosebite:

  • In ultimii ani ne-am situat pe locul I in topul scolilor din Romania in functie de medaliile obtinute la Olimpiadele Internationale
  • De asemenea, suntem scolile cu cei mai multi olimpici nationali;
  • Un numar impresionant de absolventi au fost acceptati la universitati de prestigiu din intreaga lumea.
  • La finalul liceului, elevii scolilor Lumina au absolvit de fiecare data magna cum laude examenul de maturitate – Bacalaureatul
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Mircea DonciuICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaBronze
Ileana DimaICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaBronze
Amina Abu - ShanabICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaBronze
Sebastian Mihai SimonICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaSilver
Nguyen Tran BachICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaSilver
George Adrian PicuICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaGold
Denis ChiritaICHB GYM20th Junior Balkan Mathematical OlympiadRomaniaGold
Iliescu AndreiICHBInternational Chemistry OlympiadGeorgiaGold
Dima AlexandraICHBInternational Chemistry OlympiadGeorgiaSilver
Constantinescu Andrei CostinICHBInternational Olympiad in InformaticsKazan - Russian FederationSilver
Marian DariusICHBCentral European Informatics OlympiadRomaniaGold
Radu Ana MariaICHBEuropean Girls Mathematical OlympiadRomaniaBronze
Cuturela LencaICHBEuropean Girls Mathematical OlympiadRomaniaSilver
Dima Clara MariaICHBEuropean Girls Mathematical OlympiadRomaniaSilver
Cobzaru RalucaICHBEuropean Girls Mathematical OlympiadRomaniaSilver
Teodorescu Ioana AlexandraICHBEuropean Girls Mathematical OlympiadRomaniaSilver
Andronache Teodor AndreiICHBBalcan Mathematics OlympiadAlbaniaGold
Plopeanu TudorICHBBalcan Mathematics OlympiadAlbaniaSilver
Cobzaru RalucaICHBBalcan Mathematics OlympiadAlbaniaBronze
Nicolae Ioan AndreiICHBJunior Balcan Mathematics OympiadRomaniaSilver
Constantinescu Andrei CostinICHBBalcan Informatics OlympiadCyprusGold
Andronache Teodor AndreiICHBInternational Mathematics OlympiadHong KongSilver
Plopeanu TudorICHBInternational Mathematics OlympiadHong KongBronze
Cretu TudorICHBAsian Physcis OlympiadHong KongGold
Eniceicu StefanICHBAsian Physcis OlympiadHong KongGold
Raduc AndreiICHBAsian Physcis OlympiadHong KongSilver
Raveanu RobertICHBAsian Physcis OlympiadHong KongSilver
Popa OvidiuICHBAsian Physcis OlympiadHong KongBronze
Dragulescu AncaICHBAsian Physcis OlympiadHong KongBronze
Radu Razvan OctavianICHBAsian Physcis OlympiadHong KongBronze
Buica Danut GabrielICHBAsian Physcis OlympiadHong KongBronze
Iliescu AndreiICHBInternational Mendeleev Chemistry OlympiadMoscowGold
Eniceicu StefanICHBInternational Physics OlympiadZurichGold
Radu Razvan OctavianICHBInternational Physics OlympiadZurichGold
Raduc AndreiICHBInternational Physics OlympiadZurichSilver
Raveanu RobertICHBInternational Physics OlympiadZurichSilver
Cretu TudorICHBInternational Physics OlympiadZurichSilver
Dragulescu AncaICHBOlimpiada Pluridisciplinara "Tuymaada"Tuymaada - YakutiaBronze
Cotrut PetruICHBOlimpiada Pluridisciplinara "Tuymaada"Tuymaada - YakutiaSilver
Cuturela LencaICHBOlimpiada Pluridisciplinara "Tuymaada"Tuymaada - YakutiaGold
Ungureanu DanielICHBOlimpiada Pluridisciplinara "Tuymaada"Tuymaada - YakutiaBronze
Georgescu LauraICHBOlimpiada Pluridisciplinara "Tuymaada"Tuymaada - YakutiaMention
Suheyla CelikISBGENIUS OlympiadUSA - New YorkBronze
Antonia RoatesISBGENIUS OlympiadUSA - New YorkBronze
ArianaISBNASA Space Settlement ContestUSAGold
George ValtasISBNASA Space Settlement ContestUSABronze
Filip GhokoshISBNASA Space Settlement ContestUSABronze
Andrei LuISBNASA Space Settlement ContestUSABronze
Nicolas mantescuISBNASA Space Settlement ContestUSABronze
Maria DisliISBNASA Space Settlement ContestUSABronze
Iliescu NicolasICHCNASA Space SettlementUSAFirst Prize
Casapu AndreasICHCNASA Space SettlementUSAFirst Prize
Milcu Ana-MariaICHCNASA Space SettlementUSAFirst Prize
Clichici CalinICHCNASA Space SettlementUSAFirst Prize
Clichci Calin / Casapu AndreasICHCROBOTCHALENGEAustria/WienFINALIST PRIZE
Iote Vlad / Halciug AndreiICHCROBOTCHALENGEAustria/WienFINALIST PRIZE
Rares Tincu / Zamfir RazvanICHCROBOTCHALENGEAustria/WienFINALIST PRIZE
Mircea Andrei - Vatamanu Roxana- Aydin Ahmet HamzaICHCI-SWEEEPUSABRONZ
Oprea Alexandru - Lica Robert - Culea HoriaICHCI-SWEEEPUSABRONZ
Ibraim Yasin Eden - Casapu AndreasICHCGENIUS OLYMPIADUSABRONZ
Alexandra ChiforeanuICHCConcursul International de Eseuri si Dezbatere 2016DubaiHonorable Mention
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Dragulescu AncaICHBInternational Astronomy Olympiad/SeniorRusiaBronze
Eftime AndreiICHBInternational Astronomy Olympiad/JuniorRusiaSilver
Predoiu SilviuICHBInternational Astronomy Olympiad/JuniorRusiaBronze
Marian DariusICHB23nd Senior Balcanian Informatics OlympiadBulgariaSilver
Harsan ValentinICHBCentral European Olympiad in Informatics (CEOI)Czech Republic,BrnoSilver
Dima AlexandraICHBInternational Science OlympiadBrazilSilver
Nicolae IonutICHBBalkanian Informatics Olympiad - JuniorOhrid/MacedoniaGold
Anghel AncaICHBShumen Informatics ContestShumen/BulgariaSilver
Enache AdelinaICHBShumen Informatics ContestShumen/BulgariaBronze
Enescu TudorICHBShumen Informatics ContestShumen/BulgariaBronze
Gavrilescu MariusICHBShumen Informatics ContestShumen/BulgariaBronze
Eniceicu Stefan/Ech-1ICHBInternational Astronomy and Astrophysics Olympiad(IOAA)Indonesia,SemarangSilver
Raduc Andrei/Ech-1ICHBInternational Astronomy and Astrophysics Olympiad(IOAA)Indonesia,SemarangBronze
Cretu Tudor/Ech-1ICHBInternational Astronomy and Astrophysics Olympiad(IOAA)Indonesia,SemarangSilver
Dragulescu Anca/Ech-1ICHBInternational Astronomy and Astrophysics Olympiad(IOAA)Indonesia,SemarangBronze
Nitu Iuliana/Ech-2ICHBInternational Astronomy and Astrophysics Olympiad(IOAA)Indonesia,SemarangBronze
Radu Razvan/Ech-2ICHBInternational Astronomy and Astrophysics Olympiad(IOAA)Indonesia,SemarangBronze
Iliescu AndreiICHBInternational Chemistry OlympiadAzerbaijan,BakuGold
Harsan ValentinICHBInternational Informatics OlympiadKazakhstan AlmatySilver
Eniceicu Dan StefanICHBInternational Physics Olympiad (IPhO)India,MumbaiGold
Rugina IleanaICHBInternational Physics Olympiad (IPhO)India,MumbaiBronze
Cretu TudorICHBInternational Physics Olympiad (IPhO)India,MumbaiGold
Frunza CristianICHBInternational Physics Olympiad (IPhO)India,MumbaiSilver
Radu RazvanICHBInternational Physics Olympiad (IPhO)India,MumbaiSilver
Velicu Maria/CHEMISTRYICHB"Tuymaada" Multidisciplinary OlympiadYacutiaSilver
Marian Darius/INFORMATICSICHB"Tuymaada" Multidisciplinary OlympiadYacutiaGold
Doica Mihnea/MATHEMATICSICHB"Tuymaada" Multidisciplinary OlympiadYacutiaBronze
Popa Ovidiu/PHYSICSICHB"Tuymaada" Multidisciplinary OlympiadYacutiaSilver
Raveanu Iulian Robert/PHYSICSICHB"Tuymaada" Multidisciplinary OlympiadYacutiaSilver
Spataru StefanICHBInternational Mathematical Olympiad (IMO)Thailand,Chiang MaiSilver
Bocanu MariusICHBInternational Mathematical Olympiad (IMO)Thailand,Chiang MaiSilver
Diaconu SimonaICHBInternational Mathematical Olympiad (IMO)Thailand,Chiang MaiGold
Andronache AndreiICHBInternational Mathematical Olympiad (IMO)Thailand,Chiang MaiSilver
Nicolae Andrei IonutICHB GIMNAZIU32st Balkanian Mathematics Olympiad - JuniorSerbia,BelgradeSilver
Cuturela LencaICHB GIMNAZIU32st Balkanian Mathematics Olympiad - JuniorSerbia,BelgradeSilver
Simona DiaconuICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Ucrain,MinskGold
Ioana TeodorescuICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Ucrain,MinskGold
Marina Romina IvanICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Ucrain,MinskSilver
Raluca CobzaruICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Ucrain,MinskBronze
Eniceicu StefanICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUGold
Frunza CristianICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUGold
Cretu TudorICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUGold
Raduc Catalina AndreiICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUSilver
Rugina IleanaICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUSilver
Gaitan GabrielICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUBronze
Stanescu MalinICHBAsian Physics Olympiad (AphO)Cin, HANGZHOUBronze
Spataru StefanICHB32st Balkanian Mathematics Olympiad - seniorGrecia ,AtenaGold
Marius BocanuICHB32nd Balkanian Mathematics Olympiad - seniorGrecia ,AtenaGold
Diaconu SimonaICHB32nd Balkanian Mathematics Olympiad - seniorGrecia ,AtenaSilver
Iliescu AndreiICHBInternational Chemistry Olympiad „D. Mendeleev”Armenia,ErivanGold
Nae CalinICHBISWEEEP,Project OlympiadABD,HoustonGold
Popescu MihaiICHBISWEEEP,Project OlympiadABD,HoustonGold
Dragos Mihai SerbanICHCISWEEEP,Project OlympiadABD,HoustonBronze
Tudorache Ana MariaICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Hardware ControlRomania,BukresGold
Ojoga MirunaICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Hardware ControlRomania,BukresGold
Zulean TiberiuICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Hardware ControlRomania,BukresSilver
Chita RaduICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Hardware ControlRomania,BukresSilver
Androne RaduICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Computer ArtRomania,BukresSilver
Seteanu RaduICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Computer ArtRomania,BukresSilver
Georgescu AnaICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Robotics Mini SumoRomania,BukresBronze
Nicolae MariaICHBINFOMATRIX,Project Olympiad-Robotics Mini SumoRomania,BukresBronze
Rares PetreSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresGold
Zaharia CatalinSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresGold
Clichici CalinSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresGold
Puscasu RazvanSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresGold
Ancuta DariaSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresGold
Gheorghe CristianSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresSilver
Septimiu CalinSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresSilver
Tiberiu MacoveiSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresSilver
Ciju AlexSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresSilver
Chiru NicholasSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresSilver
Barbulescu Florin MihaiSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresSilver
Leonte Ioan AlexandruSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Mohamed AchtarSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Dumitrescu Andrei CristianSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Pirvu CristianSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Gur HuseyinSPECTRUM CONSTANTAINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Lica RobertICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Georgescu Tiberiu AndreiICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Iliescu NicolasICHCINFOMATRIX,Short MovieRomania,BukresSilver
Milcu Ana MariaICHCINFOMATRIX,Short MovieRomania,BukresSilver
Ibraim YasinICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Oprea AlexandruICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Vatamanu Roxana GeorgianaICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Podasca AndreiaICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Serban Dragos MihaiICHCINFOMATRIX,ProgrammingRomania,BukresSilver
Paunescu AdrianICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Sirbu AlexandruICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Hornet Rares StefanICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Berceanu AndreiICHCINFOMATRIX,Robotics Lego SumoRomania,BukresBronze
Meryem KaragozISBINFOMATRIX,Short MovieRomania,BukresGold
Nuriye GursoyINFOMATRIX,Short MovieRomania,BukresGold
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Shadi SabaICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Gokcen HelinICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Ozguluk DenizICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Tudor Andrei CismarescuICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Maria Cristiana TudorICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Andrei BerceanuICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Hornet Rares StefanICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Nicolae MariaICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Ana GeorgescuICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Raluca Ioana Ga?naICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Casapu AndreasSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Ibraim YasinSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Aydin Ahmed HamzaSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Calin Septimiu Spectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Tiberiu MacoveiSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Cristian GheorgheSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Daria AncutaSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Catalin ZahariaSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Radu SicoeSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Vlad MocianSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Matei DucaSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Huseyin GurSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Andrei GheorgheSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Cristi PirvuSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Sebastian Grigore BucurICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Alexandrescu VladSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Filip VladSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Clichici CalinSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Chespi EldinSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Puscasu RazvanSpectrum ConstantaInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Pogonariu RaduICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Simona DiaconuICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Turkeygold
Andreea M?g?lieICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Turkeygold
Silvia-Elena PripoaeICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Turkeysilver
Marina Romina IvanICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Turkeybronze
Cretu Tudor CostelICHBEUSO (European Union Science Olympiad)Greecegold
Iliescu AndreiICHBEUSO (European Union Science Olympiad)Greecegold
Raveanu Robert IulianICHBEUSO (European Union Science Olympiad)Greecegold
Ionut Boer - Adrian NicolaeISBInternational Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad (ISWEEP)United Statesbronze
Fatma Karaca - Rama BikbakiISBINEPO EuroAsiaAzerbaijanbronze
Andreea Maria FilipICHBInternational Chemistry Olympiad D. MendeleevRussian Federationgold
Andrei IliescuICHBInternational Chemistry Olympiad D. MendeleevRussian Federationgold
Stefan SpataruICHB31st Balkanian Mathematics OlympiadBulgariagold
Paul MuscaICHB31st Balkanian Mathematics OlympiadBulgariasilver
Marius BocanuICHB31st Balkanian Mathematics OlympiadBulgariasilver
Viorel AndreiICHB31st Balkanian Mathematics OlympiadBulgariasilver
Andrei teodor AndronacheICHB31st Balkanian Mathematics OlympiadBulgariabronze
Nicolas Cantar Gogiditze Spectrum PloiestiIYIPO- International Young Inventors Project OlympiadGeorgiasilver
Ionescu VladSpectrum PloiestiIYIPO- International Young Inventors Project OlympiadGeorgiasilver
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Filip AndreeaICHBD MENDELEEV International Chemistry OlympiadUzbekistangold
Mehmet GokcelISB15th World Robot OlympiadsRomaniabronze
Salih GokcelISB15th World Robot OlympiadsRomaniabronze
Soumeira ChouseinISB21st - Genius Environmental OlympiadUnited Statesgold
Sumeyra CelikISB21st - Genius Environmental OlympiadUnited Statesgold
Mihaela MarinescuISB8th, International Environment Project Olympiad (INEPO) EuroAsia CompetitionAzerbaijanbronze
Baran OanaICHBBiology International OlympiadSwitzerlandbronze
Bogdan DontuISBDreamline International Project CompetitionTurkeybronze
Mohamed AtifISBDreamline International Project CompetitionTurkeybronze
Diaconu SimonaICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Luxembourggold
Magalie AndreeaICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Luxembourgsilver
Pripoae SilviaICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)Luxembourgsilver
Necula CristianICHCGulen Youth PlatformUnited Statesgold
Filip AndreeaICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Russian Federationsilver
Sebastian BucurICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Duca Radu MihaiICHCInternational Computer Project OlympiadTurkmenistanbronze
Iliescu AndreiICHBInternational Earth Science Olympiad (IESO)Indiasilver
Carapcea AlexandraICHCInternational Environment Project Olympiad (INEPO)Turkeygold
Memet ElifICHCInternational Environment Project Olympiad (INEPO)Turkeygold
Bocanu MariusICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Colombiasilver
Bud ViorelICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Colombiabronze
Spataru StefanICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Colombiasilver
Spataru StefanICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Greecesilver
Tran Bach HaiICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Colombiabronze
Raduc AndreiICHBInternational Olympiad in AstronomyLithuaniasilver
Trifa SebastianICHBInternational Olympiad in AstronomyLithuaniabronze
Turcu DenisICHBInternational Olympiad in AstronomyLithuaniabronze
Craciun IustinaICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Greecegold
Cuceu AndreiICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Greecesilver
Miritescu CatalinaICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Greecebronze
Turcu DenisICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Australiagold
Turcu DenisICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Greecegold
Gavrila VladICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Australiagold
Serban DragosICHCInternational Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad (ISWEEP)United Statesbronze
Stancu LucianICHCInternational Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad (ISWEEP)United Statesbronze
Aysenur Zehra AktasISBInternational Turkish OlympiadTurkeysilver
Ciouca TiberiuICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Ionita Diana GabrielaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Meryem Nur KaragozISBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Nuriye GursoyISBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
RomaniaSpectrumInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Serdal UteuICHCInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Suheyla CelikISBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Tirca Radu MihaiICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Mujdaba AkinICHCInternational Young Inventors Project Olympiad (IYIPO)Georgiasilver
Serban DragosICHCInternational Young Inventors Project Olympiad (IYIPO)Georgiasilver
Suciu Mihai-Ismail Bilen-Fratila Cristian
Aionitoiei Bogdan-Radu Alexandru-Duca Mihai
ICHCNASA Space Settlement Contest (ROMULUS)United Statessilver
Carapcea Alexandra-Ceanga Alexandra
Ceanga Teodora-Fasie Maria-Uta Iris
ICHCNASA Space Settlement Contest (TAAMI)United Statesgold
Bucur Sebastian-Gorcea Alexandra
Olteanu Vladimir-Onu Crina-Memet Elif
ICHCNASA Space Settlement Contest (YGGDRASIL)United Statesbronze
Andronic CristianICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Denmarkgold
Ciobanu TudorICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Denmarksilver
Dumitru SebastianICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Denmarksilver
Frunza CristianICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Denmarkgold
Turcu DenisICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Denmarksilver
Anghel Daniel ConstantinICHBSHUMEN Informatics ContestBulgariagold
Gavrila VladICHBSHUMEN Informatics ContestBulgariasilver
Gheorghe Mihai DanICHBSHUMEN Informatics ContestBulgariagold
Patrascanu CasianICHBSHUMEN Informatics ContestBulgariasilver
Posdarascu Eugenie DanielICHBSHUMEN Informatics ContestBulgariagold
Nicolaescu HoriaICHBYakutia Multidisciplinary OlympiadSerbiasilver
Diaconu SimonaICHBYakutia Multidisciplinary OlympiadSerbiagold
Magalie AndreeaICHBYakutia Multidisciplinary OlympiadSerbiabronze
Musca PaulICHBYakutia Multidisciplinary OlympiadSerbiagold
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Hai Traian BacICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Turkeysilver
Octav DragoiICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Turkeygold
Stefan Adrian IvanoviciICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Turkeysilver
Stefan SpataruICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Turkeygold
Tran Bach HauICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Turkeybronze
Gheorghe Mihai DanICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI)Serbiasilver
Posdarascu Eugenie DanielICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI)Serbiasilver
Budau AdrianICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Hungarygold
Gavrila Vlad AlexandruICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Hungarygold
Stan Serban AndreiICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Hungarysilver
Simona DiaconuICHBEGMO (European Girls Math Olympiad)United Kingdomgold
Andreaa MagalieICHBEGMO European Girls Math Olympiad)United Kingdomsilver
Ioana Maria TamasICHBEGMO European Girls Math Olympiad)United Kingdomsilver
Catalina Ana MiritescuICHBEuropean Union Science Olympiad (EUSO)Lithuaniagold
Maria Andreea FilipICHBEuropean Union Science Olympiad (EUSO)Lithuaniagold
Maria Andreea FilipICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)United Statessilver
Vlad BacauanuICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)United Statesgold
Florea Carmen Ana IsabelleICHBInternational Earth Sciences Olympiad (IESO)Argentinabronze
Ioana Maria TamasICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Argentinasilver
Octav DragoiICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Argentinasilver
Stefan Adrian IvanoviciICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Argentinasilver
Stefan SpataruICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Argentinabronze
Ana Maria ConstantinICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Brazilbronze
Catalina Ana MiritescuICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Brazilgold
Iustina CraciunICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Brazilbronze
Iustina CraciunICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA)Brazilbronze
Ana Maria ConstantinICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA) -teamBrazilbronze
Catalina Ana MiritescuICHBInternational Olympiad in Astronomy and Astrophysics (IOAA) -teamBrazilbronze
Budau AdrianICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Italygold
Gavrila Vlad AlexandruICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Italygold
Budau AdrianICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Ciubotaru StefanICHBInternational Turkish OlympiadTurkeymention
Dumitru AnaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeymention
Gavrila VladICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Grajdan DariaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeymention
Tehrani MadalinaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Tug SuraICHBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Andronache Andrei TeodorICHBJunior Balkan Math Olympiad (JBMO)Greecegold
Cristian AndronicICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Estoniasilver
Roberta RaileanuICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Estoniabronze
Sebastian DumitruICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Estoniasilver
Tudor CiobanuICHBPhysics International Olympiad (IPhO)Estoniasilver
Andreaa MagalieICHBTuymaada International Math OlympiadSerbiasilver
Daniel PosdarascuICHBTuymaada International Math OlympiadSerbiagold
Mihai Dan GheorgeICHBTuymaada International Math OlympiadSerbiagold
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Bud AndreiICHBBalkan Mathematical OlympiadRomaniasilver
Ivanovici StefanICHBBalkan Mathematical OlympiadRomaniasilver
Octav DragoiICHBBalkan Mathematical OlympiadRomaniagold
Tiba MariusICHBBalkan Mathematical OlympiadRomaniasilver
Antonescu AndreiICHBBalkan Olympiad in InformaticsRomaniasilver
Gheorghe MihaiICHBBalkan Olympiad in InformaticsRomaniabronze
Mocan CezarICHBBalkan Olympiad in InformaticsRomaniasilver
Posdarascu Eugenie DanielICHBBalkan Olympiad in InformaticsRomaniasilver
Stan Serban AndreiICHBBalkan Olympiad in InformaticsRomaniasilver
Budau AdrianICHBCentral European Olympiad in Informatics (CEOI)Polandsilver
Gavrila VladICHBCentral European Olympiad in Informatics (CEOI)Polandbronze
Dumitru SebastianICHBEuropean Union Science OlympiadCzech Republicsilver
Bacauanu VladICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Turkeysilver
Octav DragoiICHBInternational Mathematics OlympiadNetherlandsgold
Tiba MariusICHBInternational Mathematics OlympiadNetherlandssilver
Budau AdrianICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Thailandsilver
Gavrila VladICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Thailandsilver
Constantin Ana MariaICHBInternational Olympiad on Astronomy and AstrophysicsPoland
Dumitru SebastianICHBInternational Olympiad on Astronomy and AstrophysicsPoland
Roberta RaileanuICHBInternational Olympiad on Astronomy and AstrophysicsPoland
Roberta RaileanuICHBInternational Physics OlympiadThailandsilver
Bocanu MariusICHBJunior Balkan Mathematical OlympiadCyprussilver
Diaconu SimonaICHBJunior Balkan Mathematical OlympiadCyprussilver
Magalie AndreeaICHBJunior Balkan Mathematical OlympiadCyprusgold
Gheorghe MihaiICHBJunior Balkan Olympiad in InformaticsRomaniasilver
Posdarascu Eugenie DanielICHBJunior Balkan Olympiad in InformaticsRomaniagold
Onofrei AndreeaICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - ChemistrySerbiagold
Posdarascu Eugenie DanielICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - InformaticsSerbiagold
Bud AndreiICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiasilver
Andronic CristianICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - PhysicsSerbiagold
Dumitru SebastianICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - PhysicsSerbiasilver
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Gheorghe MihaiICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI) - JunioriBulgariamention
Posdarascu DanielICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI) - JunioriBulgariamention
Stan SerbanICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI) - SeniorBulgariabronze
Mocanu CezarICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Montenegrosilver
Posdarascu DanielICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI) - juniorsRomaniasilver
Chindea Filip AndreiICHBBalkan Olympiad in MathematicsMoldova, Republic ofsilver
Dragoi OctavICHBBalkan Olympiads in MathematicsMoldova, Republic ofgold
Ivanovici StefanICHBBalkan Olympiads in MathematicsMoldova, Republic ofsilver
Anghel DanielICHBBalkan Olympiads in Mathematics - JunioriRomaniasilver
Frasineanu VladICHBBalkan Olympiads in Mathematics - JunioriRomaniasilver
Magalie AndreeaICHBBalkan Olympiads in Mathematics - JunioriRomaniasilver
Nicolaescu HoriaICHBBalkan Olympiads in Mathematics - JunioriRomaniasilver
Pripoaie SilviaICHBBalkan Olympiads in Mathematics - JunioriRomaniasilver
Tran Bach HaiICHBBalkan Olympiads in Mathematics - JunioriRomaniagold
Gavrila VladICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Serbiasilver
Ionescu VictorICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Serbiabronze
Tataroiu BogdanICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Serbiasilver
Kartal HorasanliICHCDreamline International Project CompetitionRomaniabronze
Mihai Duca-Razvan AlbisoruICHCEBIKOTurkeysilver
Zamfir GabrielICHCEBIKOTurkeybronze
Ilina SchiporICHCInternational Environment Project Olympiad (INEPO)Azerbaijanbronze
Iulian NicolaeuICHCInternational Environment Project Olympiad (INEPO)Azerbaijansilver
Serif Ayla YaseminICHCInternational Environment Sustainability Project Olympiad (INESPO)Netherlandsmention
Vasile Maria IsabelaICHCInternational Environment Sustainability Project Olympiad (INESPO)Netherlandsmention
Chindea Filip AndreiICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Kazakhstanbronze
Ivanovici StefanICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Kazakhstangold
Gheorghe CosminICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Bulgariagold
Ionescu VictorICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Canadabronze
Tataroiu BogdanICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Canadasilver
Constantin MariusICHBInternational Physics Olympiad IPhOSerbiasilver
Zelko IoanaICHBInternational Physics Olympiad IPhOSerbiabronze
Lucian GheorgheICHCInternational Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad (ISWEEP)United Statesbronze
Blindu CiprianICHBInternational Turkish OlympiadTurkeysilver
Blindu CiprianICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Cristescu DilaraICHBInternational Turkish OlympiadTurkeysilver
Ruveyda SadakICHBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Zamfir GabrielICHCInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Serban PoenaruICHCInternational Young Inventors Project Olympiad (IYIPO)Georgiagold
Alexandra BalaszICHCITFestRomaniasilver
Daniel RoscaICHCITFestRomaniasilver
Daniel RoscaICHCITFestRomaniagold
Iulia Lungu AurICHCITFestRomaniagold
Dragoi OctavICHBKazakhstan Multidisciplinary Olympiad - MathematicsKazakhstansilver
Ivanovici StefanICHBKazakhstan Multidisciplinary Olympiad - MathematicsKazakhstansilver
Soare MadalinaICHBKazakhstan Multidisciplinary Olympiad - MathematicsKazakhstanbronze
Stoica AnaICHBKazakhstan Multidisciplinary Olympiad - MathematicsKazakhstanbronze
Constantin Ana MariaICHBThe International Olympiad in AstronomyUkrainebronze
Constantin Ana MariaICHBThe International Olympiad in AstrophysicsChinabronze
Gavrila VladICHBThe International Olympiad in Informatics (IOI)Canadabronze
Ilca SerbanICHBThe International Science OlympiadNULLmention
Mocan CezarICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - InformaticsSerbiasilver
Stan SerbanICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - InformaticsSerbiabronze
Dragoi OctavICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiagold
Tamas IoanaICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiabronze
Tiba MariusICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiasilver
Cristea-Platon TudorICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - PhysicSerbiabronze
Raileanu RobertaICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - PhysicsSerbiasilver
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Pripoae Anton TeodorICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - InformaticsSerbiagold
Andrei DeneanuICHBBalkan Mathematics Olympiad (BMO)Serbiabronze
Persu Madalina ElenaICHBBalkan Mathematics Olympiad (BMO)Serbiasilver
Gavrila VladICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Bulgariagold
Gheorghe Mihai DanICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Bulgariasilver
Savin TiberiuICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Bulgariabronze
Stan SerbanICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Bulgariabronze
Dragus Marius IoanICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Romaniasilver
Gheorghe CosminICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Romaniasilver
Stan Serban AndreiICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Romaniasilver
Tataroiu Bogdan CristianICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Romaniasilver
Horasanli Mahmut - Razvan CiobanuICHCDreamline International Project CompetitionTurkeygold
Minuta Aurelian - Chirila TiberiuICHCDreamline International Project CompetitionTurkey
Hulparu Adrian - Rosca Daniel-Balasz AlexandraICHCEbikoTurkeybronze
Iacomi Paul TrandafirICHCEbikoTurkeygold
Amariei CornelICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Cosmin GorgovanICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Manca AlbertoICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Meyrem BulucekICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Mihai AncaICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Razvan CiobanuICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniasilver
Rosca Daniel - Hulparu AdrianICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Ruse Dan AndreiICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Tapus Radu - Ismail BirkanICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniabronze
Teodora RadulescuICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Amariei CornelICHBInternational Computer Project Olympiad 2008Turkmenistangold
Bozgan FranciscICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Germanysilver
Deneanu AndreiICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Germanysilver
Persu MadalinaICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Germanygold
Tiba MariusICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Germanybronze
Manca AlbertoICHBInternational Olympiad in AstronomyChinasilver
Zelko IoanaICHBInternational Olympiad in AstronomyChinabronze
Constantin MariusICHBInternational Olympiad in Astrophysics and AstronomyIran, Islamic Republic ofgold
Zelko IoanaICHBInternational Olympiad in Astrophysics and AstronomyIran, Islamic Republic ofgold
Dragus Marius IoanICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Bulgariasilver
Tataroiu Bogdan CristianICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Bulgariagold
Constantin MariusICHBInternational Physics Olympiad IPhOMexicogold
Tapus Radu - Ismail BirkanICHCInternational Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad (ISWEEP)United Statesmention
ICHCs teamICHCInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Oguzhan YukselICHBInternational Turkish OlympiadsTurkeysilver
Solomon MateiICHBInternational Turkish OlympiadsTurkeybronze
Claponea SilviuICHCInternational Young Inventors Project Olympiad (IYIPO)Georgiasilver
Tapus Radu - Ismail BirkanICHCInternational Young Inventors Project Olympiad (IYIPO)Georgiasilver
Rosca DanielICHCITFestRomaniagold
Amariei CornelICHBRobot Challenge 2009Austriabronze
Horasanli Mahmut - Razvan CiobanuICHCScience and Education OlympiadTurkeygold
Manca AlbertoICHBSkills @Work International ChallengeBulgariagold
Dragoi OctavICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiagold
Ivanovici StefanICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiagold
Ciobanu RazvanICHCYoung Inventors ContestBosnia and Herzegovinagold
Nedelcu Raul AndreiICHCYoung Inventors ContestBosnia and Herzegovinagold
Oles Adelin - Socole MihaiICHCYUNEPOTurkeygold
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Dumitrescu Mihai EugenICHBBalkan Mathematics OlympiadAlbaniasilver
Ivanovici StefanICHBBalkan Mathematics OlympiadAlbaniasilver
Persu MadalinaICHBBalkan Mathematics OlympiadAlbaniasilver
Rusu VictorICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Macedonia, The former Yugoslav Republic ofgold
Simion AlexandruICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Macedonia, The former Yugoslav Republic ofsilver
Tandrau AlexandruICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Macedonia, The former Yugoslav Republic ofbronze
Baltescu PaulICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Germanysilver
Gheorghe CosminICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Germanysilver
Tataroiu Bogdan CristianICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Germanysilver
Bran EmanuelaICHBEuropean Space Settlement contest NASAUnited Statesgold
Constantin MariusICHBEuropean Space Settlement contest NASAUnited Statesgold
Marinescu RazvanICHBEuropean Space Settlement contest NASAUnited Statessilver
Constantin MariusICHBInternational Astronomy OlympiadItalygold
Constantin MariusICHBInternational Astronomy OlympiadUkrainesilver
Manca Andrei AlbertoICHBInternational Astronomy OlympiadUkrainesilver
Zelko IoanaICHBInternational Astrophysics OlympiadsIndonesiamention
Basno CalinICHBInternational Communication Olympiad, EBIKOTurkeysilver
Duma AndreiICHBInternational Communication Olympiad, EBIKOTurkeysilver
Gavril AlexandruICHBInternational Communication Olympiad, EBIKOTurkeysilver
Ruse Dan AndreiICHBInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Constantin MariusICHBInternational Junior Science OlympiadTaiwan, Province of Chinagold
Bozgan Francisc TeodorICHBInternational Mathematics and Physics ContestKazakhstansilver
Deneanu Andrei FlorinICHBInternational Mathematics and Physics ContestKazakhstangold
Georgescu FlavianICHBInternational Mathematics and Physics ContestKazakhstanbronze
Lica RazvanICHBInternational Mathematics and Physics ContestKazakhstanbronze
Zelko Ioana AlexandraICHBInternational Mathematics and Physics ContestKazakhstanbronze
Chindea Filip AndreiICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Spainsilver
Dumitrescu Mihai EugenICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Spainbronze
Ilie Livia AlexandraICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Spainsilver
Persu MadalinaICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Spainsilver
Baltescu PaulICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Egyptsilver
Gheorghe CosminICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Egyptgold
Tataroiu Bogdan CristianICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Egyptbronze
Cozma AndreiICHBInternational Physics and Mathematics Contest in KazahstanKazakhstanmention
Cojocaru Ioana ValentinaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeysilver
Cojocaru Ioana ValentinaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Ruse Dan AndreiICHBInternational Industrial Design contest, DREAMLINETurkeybronze
Gavrila Vlad AlexandruICHBJunior Balkan Olympiad in InformaticsBulgariasilver
Tiba MariusICHBYakutia Multidisciplinary Olympiad - MathematicsSerbiagold
Alexandru Dan BogaciuICHBYoung Inventors of PhysicsBosnia and Herzegovinabronze
Andrei SolomanICHBYoung Inventors of PhysicsBosnia and Herzegovinasilver
Andrei Stefan BarbuICHBYoung Inventors of PhysicsBosnia and Herzegovinabronze
Dany ChirilaICHBYoung Inventors of PhysicsBosnia and Herzegovinasilver
Tudor Cristian CiobanovskiICHBYoung Inventors of PhysicsBosnia and Herzegovinabronze
Vlad Minca TodireanuICHBYoung Inventors of PhysicsBosnia and Herzegovinasilver
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Dragus MariusICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Moldova, Republic ofbronze
Tataroiu Bogdan CristianICHBBalkan Olympiad in Informatics (BOI)Moldova, Republic ofsilver
Grigorean AndreiICHBCentral European Olympiad in Informatics (CEOI)Czech Republicmention
Rusu VictorICHBCentral European Olympiad in Informatics (CEOI)Czech Republicbronze
Gheorghe CosminICHBCentral European Olympiad in Informatics (CEOI)Czech Republicmention
Constantin MariusICHBInternational Junior Science OlympiadBrazilsilver
Zelko IoanaICHBInternational Junior Science OlympiadBrazilbronze
Dumitrescu Mihail EugenICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Viet Namsilver
Ilie LiviaICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Viet Namgold
Persu MadalinaICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Viet Namsilver
Grigorean AndreiICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Croatiasilver
Tataroiu Bogdan CristianICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Croatiasilver
Gheorghe CosminICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Croatiasilver
Nedelcu CristinaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Stoian AndreeaICHBInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Tataranu Vlad BogdanICHBJunior Balkan Olympiad in InformaticsSerbiagold
Zernoveanu RaduICHBJunior Balkan Olympiad in InformaticsSerbiasilver
Deneanu AndreiICHBSenior Balkan Mathematics OlympiadGreecemention
Dumitrescu Mihail EugenICHBSenior Balkan Mathematics OlympiadGreecesilver
Ilie LiviaICHBSenior Balkan Mathematics OlympiadGreecesilver
Stanica AndreiICHBTuymada International Olympiad in InformaticsSerbiasilver
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Deneanu DragosICHBD MENDELEEV International Chemistry OlympiadArmeniabronze
Tiberiu Lucian FloreaICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Croatiasilver
Filip MihaiICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Vera BogdanICHCInternational Computer Project Competition (INFOMATRIX)Romaniagold
Pricop AdrianICHCInternational contest Mihai EminescuNetherlands
Panzariu AdrianICHCInternational Mathematic Project CompetitionKazakhstangold
Florea Tiberiu LucianICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI 2006)Mexicosilver
Bujin AndreeaICHCInternational Turkish OlympiadTurkeymention
Iaia SelmaICHCInternational Turkish OlympiadTurkeygold
Mustafa IliasICHCInternational Turkish OlympiadTurkeybronze
Aanei Ioana LauraICHCMultidisciplinary OlympiadSerbiagold
Memet EdvinICHCMultidisciplinary OlympiadSerbiabronze
Dumitrescu MihaiICHBSenior Balkan Mathematics OlympiadCyprusgold
Dumitrescu Mihai EugenICHBTuymaada International Math OlympiadSerbiasilver
Ilie Livia AlexandraICHBTuymaada International Math OlympiadSerbiagold
Iosub Viorel AndreiICHBTuymada International Olympiad in ChemistrySerbiabronze
Gheorghe CosminICHBTuymada International Olympiad in InformaticsSerbiasilver
Simion AlexandruICHBTuymada International Olympiad in InformaticsSerbiagold
Ilie LiviaICHBZhautykov Intl Mathematics ContestKazakhstansilver
Matei VladICHBZhautykov Intl Mathematics ContestKazakhstanbronze
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Maria Irina ChiriacICHBBalkan Chemistry OlympiadNULLgold
Banda NarcisaICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Romaniabronze
Stancu-Mara SorinICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI)NULLgold
Stancu-Mara SorinICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)NULLbronze
Maria Irina ChiriacICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Taiwan, Province of Chinabronze
Hantig MihaiICHBInternational Environmental Project OlympiadTurkeybronze
Martin Eliza CristinaICHBInternational Environmental Project OlympiadTurkeybronze
Bara Ion AndreiICHBInternational Junior Science OlympiadIndonesiasilver
Bara Ion AndreiICHBInternational Junior Science OlympiadIndonesiabronze
Nicolae Dragos DeneanuICHBInternational Olympiad Tuymaada (Chemistry)Russian Federationgold
Stanciu ValentinICHBInternational Olympiad Tuymaada (Informatics)NULLsilver
Rosoiu AlexandruICHBIntl Math Project CompetitionKazakhstangold
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Rosoi AlexandruICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Bulgariasilver
Ganceanu SilviuICHBBalkan Olympiad Informatics (BOI)Bulgariabronze
Mosoi AlexandruICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Polandsilver
Stancu Mara SorinICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Polandbronze
Gratie CristianICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Greecesilver
Ganceanu SilviuICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Greecegold
Stancu Mara SorinICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Greecebronze
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Mosoi AlexandruICHB11th Balkan Informatics Olympiad (BOI)Romaniabronze
Raicu ClaudiuICHBBalkan Math Olympiad (BMO)Albaniagold
Copil BogdanICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Russian Federationgold
Tofan DanielICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Greecegold
Raicu ClaudiuICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Japansilver
Stancu Mara SorinICHBInternational Olympiad Tuymaada (Informatics)Russian Federationgold
Cautun MariusICHBInternational Physics Olympiad IPhOTaiwan, Province of Chinasilver
Hening AlexandruICHBInternational Physics Olympiad IPhOTaiwan, Province of Chinabronze
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Danet TiberiuICHB11th Balkan Informatics Olympiad (BOI)Romaniabronze
Mosoi AlexandruICHB11th Balkan Informatics Olympiad (BOI)Romaniabronze
Raicu ClaudiuICHBBalkan Math OlympiadAlbaniagold
Dumitran DanielICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Slovakiagold
Tofan DanielICHBInternational Chemestry CompetitionSerbiabronze
Copil BogdanICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Russian Federationgold
Tofan DanielICHBInternational Chemestry Olympiad (ICHO)Greecegold
Raicu ClaudiuICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)United Kingdomsilver
Raicu ClaudiuICHBInternational Mathematics Olympiad (IMO)Japansilver
Ciungu MadalinICHBInternational Mathematics Project Competition (IMPC)Kazakhstansilver
Popa ArturICHBInternational Mathematics Project Competition (IMPC)Kazakhstansilver
Dumitran DanielICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Korea, Republic ofgold
Dumitran DanielICHBInternational Olympiad in Informatics (IOI)Chinagold
Stancu Mara SorinICHBInternational Olympiad Tuymaada (Informatics)Russian Federationgold
Cautun MariusICHBInternational Physics Olympiad IPhOTaiwan, Province of Chinasilver
Hening AlexandruICHBInternational Physics Olympiad IPhOTaiwan, Province of Chinabronze
Hening AlexandruICHBInternational Physics Projects CompetititionSerbiabronze
Raicu ClaudiuICHBSenior Balkan Math OlympiadTurkeysilver
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Dumitran DanielICHBBalkanian Informatics OlympiadAlbaniagold
Dumitran DanielICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Hungarysilver
Gratie CristianICHBInternational Junior Math OlympiadSerbiasilver
Gratie CristianICHBInternational Balkanian math OlympiadYugoslaviagold
Granciu FlorinICHBThe International Physics ContestRomaniamention
Stefan DanielaICHBThe International Physics ContestRomaniabronze
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Dumitran DanielICHBCentral European Olympiad Informatics (CEOI)Romaniabronze
Raicu ClaudiuICHBECIS Junior Mathematics CompetitionSwitzerlandgold
Popa ArthurICHBInternational Mathematics Project Competition (IMPC)Kazakhstangold
Dumitran DanielICHBInternational Olympiad Tuymaada (Informatics)Serbiagold
Hening AlexandruICHBInternational Physics Project CompetitionKazakhstansilver
Danet TiberiuICHBJunior Balkan Mathematics OlympiadYugoslaviasilver
Raicu ClaudiuICHBJunior Balkan Mathematics OlympiadYugoslaviagold
Granciu FlorinICHBThe International Physics ContestRomaniamention
Stefan DanielaICHBThe International Physics ContestRomaniabronze
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Ciungu MadalinICHBECIS Junior Mathematics CompetitionSwitzerlandgold
Popa Arthur MariusICHBInternational Mathematics Project Competition (IMPC)Kazakhstangold
Serban TeodoroiuICHBInternational Mathematics Project Competition (IMPC)Kazakhstansilver
Popa ArthurICHBThe International Mathematics ContestMoldova, Republic ofgold
Serban TeodoroiuICHBThe International Mathematics ContestMoldova, Republic ofbronze
ElevScoalaCompetitieDesfasurata inMedalie
Ionita AndreiICHBEuro-Asia Physics OlympiadTurkeymention
Munteanu AurelianICHBEuro-Asia Physics OlympiadTurkeybronze
Nicolaie AdrianICHBEuro-Asia Physics OlympiadTurkeymention
Albisor AlexandruICHBThe International Mathematics ContestTurkeymention
Nitoiu CostinICHBThe International Mathematics ContestTurkeybronze